Košarkarski klub Elektra je že več kot 65 let nosilec športne panoge košarka v Šaleški dolini (Šoštanj, Velenje in Šmartno ob Paki). V mladinskih selekcijah vsaj enkrat tedensko trenira okoli 200 mladih igralcev in igralk. Članska ekipa Elektra Šoštanj, ki je več sezon zapored uspešno nastopala tudi v 1.  slovenski košarkarski ligi, trenutno klubske barve zastopa v 2. slovenski košarkarski ligi.

ČLANSKA EKIPA
MLAJŠE SELEKCIJE in ŠOLA KOŠARKE

Domov >  Novice > Košarkarji Elektre na obisku v Varstveno-delovnem centru SAŠA (24.04.2008) Ostale novice

Avtor: Bojan Rotovnik

Košarkarji Elektre na obisku v Varstveno-delovnem centru SAŠA

Iz Varstveno-delovnega centra SAŠA iz Velenja so na otvoritev novih trim prostorov in svečanosti ob pridobitvi novega vozila povabili tudi košarkarje šoštanjske Elektre. Članska ekipe se je z veseljem odzvala vabilu na svečan in družabni dogodek, ki je potekal danes (četrtek, 24.4.2008) od 11.30 ure dalje.

V novih prostorih VDC SAŠA so v začetku prireditve pripravili krajši kulturno-športni program s pozdravom vsem prisotnim. Nato je sledila svečana predstavitev novega vozila na zunanjem igrišču. Sledilo je skupinsko slikanje in nato kosilo. V drugem delu prireditve se je članska ekipa Elektra Esotech pomerila z ekipo VDC v družabno-prijateljski tekmi na en koš. Domača ekipa, sestavljena iz igralcev treh varstveno delovnih centrov (Velenje, Mozirje in Žalec) je v napeti tekmi z veliko razliko premagala člansko ekipo Elektre, saj je na koncu bilo kar 49:19 za domače. Napovedana je že povratna tekma v sezoni 2008/09.

Ob zaključku je bil med VDC SAŠA in KK Elektro sklenjen dogovor o prihodnjih podobnih srečanjih, hkrati pa bodo varovanci VDC skupaj s svojimi mentorji in sorodniki prišli na ogled zadnje članske tekme Elektre Esotech v sezoni 2007/08, ki bo 13. maja proti ekipi TCG Škofja Loka.

FOTOGALERIJA (foto: VDC SAŠA)