Domov >  Novice > Liga Telemach: Zmaga Elektre na lokalnem derbiju na Polzeli (22.11.2015) Ostale novice

Elektra je osvojila svojo prvo zmago v letošnji ligi Telemach. V gosteh je premagala močno ekipo Hoposov Polzela, katero vodi Elektrin bivši trener Boštjan Kuhar, ki je v lanski sezoni šoštanjčane obdržal v 1.SKL. Tekma je bila zelo izenačena, izid je bil poravnan kar 12 krat, nobena ekipa pa si ni priigrala večje prednosti kot 10 oz. 11 točk. V kočnici tekme so bili odločilni prosti meti, pri katerih si bili naši košarkarji veliko bolj zbrani od gostiteljev. Odlično tekmo je odigral povratnik po poškodbi, Jan Kosi (14 točk, 7 skokov). Najboljši strelec Elektre je bil sicer Rolex Explorer Replica Urban Bukovič s 21 točkami (indeks 25).

Liga Telemach, 5. kolo

21.11.2015 19:00, ŠD Polzela

HOPSI POLZELA 85 - 89 ELEKTRA ŠOŠTANJ

(23 - 18, 21 - 22, 13 - 25, 28 - 24)

Bukovič 21 (6 skokov, 6 podaj), Đurica 16 (7 skokov), Turner 16 (4, skoki, 3 podaje), Kosi J. 15 (7 skokov, 2 ukradeni žogi), Avramovski 14 (4 skoki), Milovac 4 (5 skokov), Hasić 3 (4 skoki).

STATISTIKA KZS

Spored in vsi rezulati

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Čestitke fantom, ki so se držali dogovorjenega. Igrali so borbeno, timsko in pustili srce na igrišču. Zahvalil bi se rad navijačem, ki so nas presenetili v lepem številu. Po zmagi moramo ostati trdno na tleh, saj en uspeh ne pomeni prav ničesar. Potrebno je trdo trenirati še naprej."

V sredo, 25.11.2015, ob 18. uri v Športni dvorani Šoštanj sledi povratna pokalna tekma v Pokalu SPAR proti ekipi AKK Maribor Branik. Naslednja tekma v ligi Telemach pa bo v soboto, 28.11.2015, ob 20 uri, prav tako v Športni dvorani Šoštanj. V goste prihaja Lastovka Domžale. Lepo vabljeni!