Domov >  Novice > Agresivna obramba Lastovke in 18 izgubljenih žog preprečile prvo domačo zmago (28.11.2015) Ostale novice

Gosti z Domžal so bili boljši z rezultatom 93:82. Elektra se nikakor ni znašla proti izjemno agresivni obrambi gostov, ki jo je deloma omogočila tudi sodniška trojka, saj je pustila bolj grobo igro in ta je veliko bolj ustrezala gostom. Tudi v obrambi so Šoštanjčani imeli velike težave, samo v prvem polčasu so prejeli kar 50 točk. V drugem polčasu je sledila izenačena igra vse do vse do 31. minute (66:70), nato je sledila serija Lastovke 10:3, po kateri se Elektra ni več pobrala. Turner je dosegel 25 točk, Đurica 23 (indeks 31).

Liga Telemach, 6. kolo

28.11.2015 20:00, Športna dvorana Šoštanj

ELEKTRA ŠOŠTANJ 82 - 93 LASTOVKA

(25 - 30, 21 - 20, 16 - 20, 20 - 23)

Turner 25 (5 skokov), Đurica 23 (14 skokov, indeks 31), Avramovski 12, Bukovič 9 (6 podaj, 4 skoki), Milovac 7, Kosi J. 4, Hasić 2.

STATISTIKA KZS

Spored in vsi rezultati

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Tekmo smo izgubili v prvi četrtini, ko smo prejeli 30 točk. Igralce sem opozarjal, da ne moremo igrati na visok rezultat. V obrambi smo bili premehki in neodločni, v napadu pa igrali bojazljivo. V nasprotju s tekmo na Polzeli so fantje igrali vsak za sebe, nepovezano. Nismo igrali pod koš, kot smo se dogovorili, pač pa individualno na zunanjih položajih. Med tednom so se nam dogajale neke stvari, ki niso povezane s košarko, a v tem ne bi iskal izgovora. Igralci, ki so bili določeni za nosilce igre od sebe ne dajo tistega, za kar so predvideni oziroma se od njih pričakuje. Na to temo se bomo usedli in pogovorili. Poraz na tej tekmi ni konec sveta, toda še enkrat, nosilci ne kažejo tistega, kar se od njih pričakuje."

V 7. kolu Lige Telemach Elektra gostuje v Laškem pri Zlatorogu (12.12.2015 ob 19.00).